Poliüretan Blok

PREPOLİ  “Prefabrik Poliüretan sistemler“ olan sert genleştirilmiş poliüretan sistemler üzerinde; 40 yıldan fazla bir süredir devam eden ısıtma ve soğutma izolasyonu konusunda uzmanlaşmış  GEN-İZ YAPI TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ. nin alt ünitesidir.

Çalışmalarını rigit poliüretan PIR ve PUR Blok üretimi üzerine yoğunlaştırmıştır. CNC ortamında plaka ve boru izolasyon, üretimini Low Density (Düşük yoğunluklu) ve High Density (Yüksek yoğunluk) Poliüretan Pır, Pur köpükler ve specific yüksek yoğunluk Taşıyıcı mesnetler üzerine uzmanlaşmıştır.

Poliüretan PIR ve Poliüretan PUR Enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı konularında  Yüksek yalıtım verimliliği tartışılmaz materyallerdir. –196 ᵒC ve +140 ᵒC  arasında talep duyulacak her türlü mahalde kullanılabilirliği olan nadir sistemlerdendir.

C 591-2

Poliizosiyanürat köpük, -100 F (+ 73 °C) ila +250 F arasındaki sıcaklık için ASTM C 597, Sınıf 2 ye   uygun olmalıdır. Bu spesifikasyon önceden oluşturulmuş sert yalıtım ile sınırlıdır.

C 591-2  ( ASTM E84 – 4.2.2 ) Duman Salınım açıklaması.

4.2.2 All insulation materials in this Specification shall have a flame spread and smoke density of 25/50 or less per ASTM E84.

4.2.2 Bu Spesifikasyondaki tüm yalıtım malzemeleri, ASTM E84 uyarınca alev yayılma ve 25/50 veya daha az duman yoğunluğuna sahip olacaktır.

For piping and equipment to be insulated for cold insulation up to -50 °C the insulation material shall be Polyurethane (PUR) as per ASTM C591 Grade 2, according to material specifications included in Appendix 2.

-50 °C ye kadar soğuk yalıtım için yalıtılacak boru ve ekipman için, yalıtım malzemesi, Ek 2 de belirtilen malzeme özelliklerine göre, ASTM C591 Grade 2 ye göre Poliüretan (PUR) olacaktır.

Benzer Yazılar