PIR & PUR Boru – Fittings – Ekipman – CNC Kesim İzolasyon Sistemi

Yeni bir anlayış, yeni bir uygulama.  Daha hızlı, Daha pratik, Daha kontrol edilebilir.
NEDEN PREFABRİK POLİÜRETAN SİSTEMLER…..?
Fast-Wire kesim sistemleriyle Blok poliüretan (PIR & PUR)

Boru, Fittings, Ekipman, Bombe, Flanş ve Vana Kutuları….

Spesifik detayların işlenmesi daha kolaydır….

Uzman görüşüne Görsel kontrol imkanı sağlar…

Uluslararası Standartlara uygunluğu….

LNG ( Naturel Gaz ) sistem izolasyonların da katmanlar arasında buhar kesici izolasyon elemanları kullanılarak 

DAHA AZ kalınlıklarda 
DAHA UYGUN maliyetler…. 

Poliüretan, termal bariyer yaratma konusunda en iyi performans gösteren ürünlerden biridir ve farklı diğer ısı yalıtım malzemeleri türlerine karşı üstün yalıtım değerleri sunar.

Bu değerler Poliüretanı en performanslı yalıtım malzemesi haline getirir.

PIR ve PUR köpük serisi üstün yalıtım değeri sunar (lambda 0.023 W / m.K) ve HFC içermez.

Köpük, olağanüstü mekanik özellikleri ile karakterize edilir.

Kapalı hücre yapısı su emmesini engeller.
Enerji verimini korumanın önemli kuralı nakil yapılan enerji hatlarının izolasyon tatbik edilerek kayıpların önlenmesi ile mümkün olmaktadır.
Yapılacak izolasyonun verimliliği ise kullanılacak İzolasyon materyallerinin doğru seçilmesi ve ehil kişiler tarafından tatbik edilmesini tavsiye ederiz.
Gen-iz Yapı Teknolojileri sunduğu modüler kontrol edilebilen izolasyon sistemleri ile sahada her türlü Kaynak, Montaj, Test işlemi bitirildikten sonra son derece kolay montaj uygulaması ile zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Isı iletim katsayısı, izolasyon ömrü boyunca (min. 30 yıl) sabit kalır. Isı kaybı yok denecek kadar az ve izolasyon ömrü boyunca işletme maliyeti sabittir. Montajı kolaydır, zaman ve işçilikten tasarruf sağlar. işçilik hatalarını minimize eder. Galeri ve Galeri haricinde toprak altında özel bir koruyucu ile zarflanarak bırakılabilir.
Isı iletkenliği
0.019 W/(mK) veya 0.023 W/(mK), TSE EN 253 gereğince köpük yoğunluğu en az 40 kg/m3’tür.
Soğuk üretmenin maliyeti, ısı üretmekten 8-10 kat daha fazladır. Bu nedenle soğutma sistemi  izolasyonunun  mükemmel boyutlandırıldığından emin olmak  ve kesin bir şekilde doğru veriler ile uygun materyallerin uygulandığı konusunda azami dikkat etmemiz önem arz etmektedir.
Prefabrik poliüretan boru izolasyonunun farkı nedir. Soğutma sistemlerinde poliüretan enjeksiyon makinaları ile izolasyon yapılması -45 derecelere kadar mükemmel sonuçlar vermektedir.
Daha düşük sıcaklıklarda izolasyon kalınlıklarını artırmak yerine ısı tutucu nem bariyerleri (Vapour Barrier) kullanarak prefabrik izolasyon sistemini katmanlar halinde birkaç kat kullanmamız  izolasyon kalınlıklarını asgari ölçülerde kullanılmasına ortam oluşturur.
LNG Likit hatlarında  -162 / -196 Derecelere tatbik edilecek poliüretan materyali genellikle  iki ayrı ortam için iki ayrı hesaplama ile oluşturulan katman sayısı olarak belirlenir. Atmosfere açık yada kapalı alanlarda uygulanacak izolasyon kalınlığı 2 veya 3 katman olarak tatbik edilerek yapılmalıdır.
Her bir katman üzerine nem barrieri (Vapour Barrier) Kullanılarak tatbik edilen prefabrik izolasyon sistemi mükemmel sonuca ulaşmamızı sağlar.

GENEL KULLANIM ALANLARI

LNG Ekipman ve Boru Hatlarında, Amonyak ve çeşitli soğutucu gaz tesisatlarında, Jeotermal Bölgesel Isıtma Sistemlerinde, Merkezi Isıtma Sistemlerinde, Galeri ve Toprak Altı Boru Uygulamalarında, Yangın Hatlarında, Endüstriyel Tesislerde, Sera Isıtma Sistemlerinde, Gaz ve Petrol Boru Hatlarında, Gemi Tesisatlarında kullanılmaktadır.

Benzer Yazılar