POLİÜRETAN SPREY UYGULAMALARI

DUVAR UYGULAMALARI


Poliüretan bina duvarlarına uygulandığında da mükemmel sonuçlar verir. Duvar uygulamaları iki şekilde yapılır:

a) Duvar dışardan veya içerden sprey edilir. Poliüretan üzerine rabis teli çakılarak üzeri sıvanır.
b) İki tuğla arasına poliüretan döküm yapılır.

Poliüretan İzolasyon, kısaca, ısıttığımız/soğuttuğumuz ortamın ısı değerini kaybetmemesi için günümüzün en büyük tasarruf ve konfor aracıdır. Isınan havayı duvar, beton ve metal yüzeyler emer, içeriye ve dışarıya verir. Bunu önlemenin en doğru yolu da bulunduğunuz mekanların en iyi yalıtım malzemesi olan Poliüretan izolasyon sistemi ile dışarı ve içerisinin (sıcak ve soğuğun) ilişkisini kesmekle mümkündür. Elde edilen bilimsel verilere göre 1000 birim olan tüketiminizi Poliüretan İzolasyon'la 380'e düşürebilirsiniz. Bunda en önemli etken sprey poliüretanın %95 kapalı hücrelerden oluşmasıdır. Sadece bu neden ve doğaya özdeş özelliğiyle dünyanın en iyi yalıtım malzemesi olarak kabul edilmiştir. Poliüretan İzolasyon günlük hayatımızda farkında olmazsak da karşılaştığımız bir malzemedir. Örneğin kullandığımız buz dolaplarının gövde aralarında kullanılmakta, soğuttuğumuz havayı en iyi şekilde muhafaza etmektedir. Binlerce metrekare alanda bile tek parça olarak uygulama özelliği bulunan Poliüretan İzolasyon, bu özelliği sayesinde sıcak/soğuk köprüsü de oluşturmaz. Aynı zamanda sadece sıcak soğuk havanın izolasyonunda değil, yüksek oranda ses yalıtımını da sağlar. İklimsel yalıtım amaçlı uygulama sonrası sizi yüksek volümlü etkilerden korur.


ÇATI UYGULAMALARI


Sprey poliüretan uygulamalarında, mekanların cephe izolasyonundan sonra teras ve bina çatı altı izolasyonu da mükemmel sonuçlar vermektedir. En üst katta ikamet eden bina sakinleri sürekli soğuktan ve sıcaktan, tavan akıntılarından şikayetçidirler. Sprey poliüretan bu sorunları tamamen çözmektedir. Tek parça uygulama sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz, teras ve çatı altlarının soğuk/sıcak ve kısmen su akıntısı gibi sorunlarından tamamen kurtulursunuz. Çatınız kaç m² olursa olsun, hiçbir ısı kaybı ve ısı köprüsü oluşturmadan alttan ve üstten tek parça olarak uygulanabilmektedir. Hem de yüksek kalite ve maksimum tasarrufla. Sprey poliüretan, ısı ve nem için yüzde yüz çözüm sunmaktadır, ve çatınızın döşemesine % 100 destek vererek sağlamlaştırır.

Kar yükü ve rüzgara karşı çatınızı mukavim kılar. Yukarıdan yapılan bağlantı vidalarının oluşturduğu ısı köprülerini kapatır. Alttan ve üstten uygulamada en küçük deliği dahi kapatmaktadır. Eskimiş çatılarınızı da alttan uygulama ile yenileyebilirsiniz. Çeşitli sanayi sitelerinin çatıları için de uygulanabilmektedir. Zemin ne olursa olsun, beton ondülin, eternit, sac, mebran vs. her türlü malzemeye mükemmel yapışma sağlamaktadır.